Çay’a Şehit Ateşi Düştü

gsahn

Van’ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağı bölgesinde çıkan silahlı çatışmada şehit olan askerlerden birisinin Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Akkonak beldesi nüfusuna kayıtlı 28 yaşındaki Uzman Çavuş Gökhan Şengül olduğu belirlendi. Şengül’ün acı haberi şehidin beldede yaşayan ailesine ulaşırken, şehadet haberini acılı anne Emine ve baba Zeki Şengül’e Çobanlar Kaymakamı Resul Özdemir ile Jandarma Kıdemli Başçavuş İlker Yakar’ın öncülüğünde oluşturulan heyet verdi.
Şahadet haberinin gelmesinin ardından Şengül’ün baba evine Türk bayrakları asılırken, aldıkları haber karşısında büyük üzüntü yaşayan anne ve baba olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Servis ambulansı ile hastaneye kaldırıldı.
Öte yandan, şehit Şengül’ün yaklaşık 1,5 yıllık evli olduğu ve eşi Merve Şengül’ün 7 aylık hamile olduğu kaydedildi. Şehidin naaşının bugün Van’da düzenlenecek askeri töreninin ardından askeri uçak ile memleketi Afyonkarahisar’a getirileceğinin planlandığı öğrenildi.

Kaynak: www.afyonhaber.com

——————————————————-

05.09.2016

cnz

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül’ün Cenaze Töreni

Şehit Şengül’ün Afyon Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi,  Akkonak beldesindeki babaevine getirildi. Burada şehidin babası Zeki ve annesi Emine Şengül ile kardeşleri, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin annesi Emine Şengül, “Kuzum kuzum” diyerek, oğlunun tabutunu sevdi. Şehidin kardeşi de “Ben seninle gurur duyuyorum. Şehitler ölmez, ölmeyiz biz. Canım kardeşim.” dedi.

Babaevinde helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, belde meydanına götürüldü. Cenaze törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Şehidin amcası Mevlüt Şengül, cenaze töreni öncesi, teröre tepkisini göstererek, “Yıkılmayız biz, dimdik dururuz. Kimseye de boyun eğmeyiz. Dimdik ayaktayız, şerefsizlere de boyun bükmeyiz.” dedi.

Şehidin 7 aylık hamile eşi Merve Şengül ise tören boyunca ambulansta bekletildi. İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun kıldırdığı namazın ardından şehit Gökhan Şengül’ün cenazesi, belde mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kaynak: www.haberler.com

 

 

 

Facebook Girişle Yorum Yap

Benzer Konular

Toplam 1 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1